Kanálové mříže a poklopy

Příklady použití poklopů podle třídy zatížení:


TřídaZkušební zatíženíPříklady použití

A15


15 kN


Cesty a plochy, které mohou používat výhradně chodci a cyklisté, například zahrady a parky. V krajním případě je povolen přejezd osobními vozidly malou rychlostí - vjezdy do garáží.

B125


125 kN


Stezky pro pěší a cyklisty, pěší zóny, cesty a plochy s přísným zákazem vjezdu nákladních vozidel, privátní parkoviště osobních vozidel, vícepodlažní parkoviště osobních vozidel.

C250


250 kN


Poklopy šachet a rošty kanálů instalovaných v běžných silnicích podél obrubníků, přičemž vzdálenost od obrubníku směrem do vozovky nepřesahuje 0,5 m a maximálně 0,2 m včetně šířky obrubníku ve vzdálenosti za obrubník.

D400


400 kN


Běžné vozovky, silnice a dálnice (včetně pěších zón s povoleným občasným vjezdem nákladních vozidel), zpevněné krajnice a veřejná parkoviště pro všechny typy silničních vozidel.

E600


600 kN


Plochy vystavené značnému zatížení takou kolovou technikou, například vysokozdvižnými vozíky, jeřáby, nebo ukládáním těžkých břemen. Typickými představiteli jsou manipulační plochy, překladiště a přístavní doky.

F900


900 kN


Plochy vystavené nejtěžšímu zatížení například koly dopravních letadel, pásy obrněné techniky, speciální kolové techniky a ukládáním těžkých strojírenských nebo stavebních výrobků.


Poklopy jsou podle normy ČSN EN 125 testovány tak, aby unesly  konkrétní zatížení na m². Číslovka v označení třídy značí možné zatížení  v kilonewtonech.

Z toho plyne, že např. poklop třídy A15 musí při laboratorní zkoušce snést zatížení 1500 kg / m².
V praxi pak zatížení 15 kN odpovídá přibližně bodovému zatížení, které vyvine člověk stojící na jedné noze nesoucí v rukou těžké břemeno.

Kanálové mříže a poklopy
Název
Rozměr
Materiál
Výrobce
Typ
Průměr
Varianta
Třída zatížení
137 Kč 9 267 Kč
3 - 5 dnůPochozíPoklop

Značka: REDI s.p.a.
Pochozí poklop z PVC pro dvorní vpusti a šachty nebo rámy. Bez rámu - vsazuje se přímo do hrdla šachty nebo do samostatného rámu.
SklademPojezdovýPoklop

Značka: REDI s.p.a. Záruka: 24 měsíců
Lehce pojezdový poklop z PVC pro dvorní vpusti a šachty nebo rámy. Varianta bez rámu - vsazuje se přímo do hrdla šachty nebo do samostatného rámu.
1 - 2 týdnyPochozíPoklopNadrozměr

Kód zboží: KIO 800 A15 R Značka: Polieco Group
Kruhový poklop KIO z protizkluzového vroubkovaného kompozitu Kinext™. Profilovaný rám pro pevné zalití do betonu. Na přání možno dodat s uzamykáním víka a/nebo vlastním logem.
1 - 2 týdnyPojezdovýPoklop

Značka: Polieco Group
Protiskluzový povrch, kompozitní materiál KINEXT. Výrazně profilovaný rám pro pevné zalití do betonu. Na přání uzamykání víka z antikorozní oceli. nNa přání logo uživatele na víku.
3 - 5 dnůPochozíPoklop

Kód zboží: AK600 Značka: Global Supply
Kruhový poklop GLOBAX z kompozitního materiálu SMC (Sheet Moulding Compound). Vhodný na plochy používané pro chodce, cyklisty a jiné, např. zelené plochy.
3 - 5 dnůPochozíPojezdovýNadrozměr

Značka: Global Supply
Čtvercový poklop GLOBAX z kompozitního materiálu SMC (Sheet Moulding Compound). A15 - vhodný pro plochy používané pro chodce, cyklisty a jiné, např. zelené plochy. B125 - vhodný pro chodníky, nemotoristické komunikace a parkovací n...
1 - 2 týdnyPojezdovýPoklop

Značka: Polieco Group
Pro zámkovou dlažbu a lehké zatížení. Čtvercový poklop KIO z protiskluzového vroubkovaného kompozitu Kinext™. Hladký rám pro těsné přiložení dlažby. Na přání možno dodat s uzamykáním víka a/nebo vlastním logem (při odběru 100+ ks).
3 - 5 dnůPojezdovýPoklopNadrozměr

Kód zboží: BK600 Značka: Global Supply
Kruhový poklop GLOBAX z kompozitního materiálu SMC (Sheet Moulding Compound) s třídou zatížení B125 - vhodný pro chodníky, nemotoristické komunikace a parkovací nebo odstavné plochy pro osobní vozidla.
3 - 5 dnůPochozíPoklopNadrozměr

Značka: Global Supply
Verze bez ventilace. Studniční poklop z kompozitního materiálu SMC (Sheet Moulding Compound). Dodávaný s pantem s aretací a se speciálním zámkem a klíčem
3 - 5 dnůPochozíPoklopNadrozměr

Značka: Global Supply
Verze s ventilací. Studniční poklop z kompozitního materiálu SMC (Sheet Moulding Compound). Dodávaný s pantem s aretací a se speciálním zámkem a klíčem
3 - 5 dnůPochozíMříž

Značka: REDI s.p.a. Záruka: 24 měsíců
Pochůzný rošt z PVC pro dvorní vpusti nebo rámy. Bez rámu - vsazuje se přímo do hrdla šachty nebo do samostatného rámu.
3 - 5 dnůPojezdovýMříž

Značka: REDI s.p.a. Záruka: 24 měsíců
REDI pojezdný rošt z PVC pro dvorní vpusti  a šachty. Bez rámu - vsazuje se přímo do hrdla šachty. Možnost pojezdu lehčími vozidly.